Уапсени четири лица во Кочани

by Fokus

Синоќа по полноќ четири лица од Кочани биле уапсени, затоа што кај нив била пронајдена марихуана, пренесуваат од МВР.

„На 17.07.2021 околу 01.00 часот од страна на полициски службеници на ОВР Кочани во близина на Медицински центар во Кочани, при извршен преглед на четири лица, сите од Кочани, од кои едно малолетно, пронајдена е марихуана.  Тие се приведени и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, додаваат од МВР.

Поврзани новости