Уапсена скопјанка барана со потерница

by fokus 16:07
16:07

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска во село Визбегово ја привеле Б.Б.(33) од Скопје.

За неа била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „напад на овластено службено лице“, соопшти МВР.

Поврзани новости