Уапсен украински агент поради план за саботажа на Крим

by Fokus

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапси агент на украинската служба за безбедност на Крим, поради тоа што, наводно, планирал да подметне бомби на објекти на руската енергетска мрежа.

,,Федералната служба за безбедност спречи акт на саботажа, што го смислија украинските специјални служби, на објект на енергетската инфраструктура на Крим“, соопшти прес-службата на ФСБ, јавија руски медиуми.

Поврзани новости