Уапсен учесник на протестот кој носеше обесена кукла со ликот на Вучиќ

by fokus

Основачот на агенцијата за производство на кинематографски дела Б.С. денеска е уапсен под сомнение дека на протестот „Србија против насилството“ носел обесена кукла со ликот на претседателот Александар Вучиќ.

Нему му е одреден притвор до 48 часа за кривичното дело Повикување на насилна промена на уставниот поредок. Тој ќе биде изведен на распит во Вишото јавно обвинителство во Белград.

Транспарентот бил пронајден во стан на друг маж.

Поврзани новости