Уапсен криминалец од Куманово баран со потерница

by Fokus 18:43
18:43

Кумановец на 25-годишна возраст е уапсен денеска попладне, откако претходно бил баран со потерница од Основен суд Куманово.

„На 01.03.2021 во 15:45 часот полициски службеници од СВР Kуманово го приведоа А.Д. (25) од Куманово, кој се барал со потерница од Основен суд Куманово за издржување казна затвор во траење од две години за сторено кривично дело по чл.236 ст.1 од КЗ. Лицето е спроведено во КПУ Идризово“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости