Уапсен гостиварецот осомничен дека со секира си ја убил жената

by fokus 18:09
18:09

Гостиварецот кој е осомничен за убиство на својата сопруга денеска е уапсен, откако избега од местото на настанот, соопштија од МВР за Фокус.

Тој бил уапсен околу 17:30 часот над гостиварското село Страјане и во моментов се наоѓа во полициска станица.

- Advertising -

Поврзани новости