„Тврдокорни“ ќе слават Нова година пред затворот во Шутка

by fokus

Здружението „Тврдокорни“ веќерва Новата година ќе ја дочека пред истражниот затвот во Шуто Оризари како поддршка за притворените осмомничени за наилствата во Собранието на 27 април.

-Новогодишната ноќ пред затворот во „Шутка“ ќе биде во знак на поддршка на притворените уставобранители, велат организаторите.

Поврзани новости