Туск на „Твитер“ им честиташе на Заев и Ципрас за решението: Ви благодарам што невозможното го направвите возможно

by fokus 19:50
19:50

Претседателот на Европскиот совет Доланд Туск им честиташе на „Твитер“ на премиерите на Македонија и на Грција за постигнатиот договор.

–  Ви благодарам што невозможното го направвите возможно, напиша Туск на „Твитер“.

- Advertisements -

Поврзани новости