Туск и Јункер до Заев: Поддршка во спроведување на реформи и проекти за членство во ЕУ

by Fokus 17:52
17:52

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск и претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер денеска упатија честитка до претседателот на Владата, Зоран Заев по повод неговиот избор за премиер и формирањето на новата Влада.

– Вашата континуирана посветеност кон целосна имплементација на Договорот од Пржино и спроведување на приоритетите за итна реформа ќе биде од суштинско значење за успехот на Вашата земја во овој поглед – се наведува во честитката до Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости