Турција ја погоди земјотрес со јачина од 4,7 степени

by Fokus 21:55
21:55

Според податоците на Евромедитеранскиот сеизмолошки центар ЕМСЦ, епицентарот бил на 25 километри северозападно од градот Кирикале, со популација од 211.000 жители, и 43 километри источно од Анкара.

Поврзани новости