Туристи се истепале во пекарница во Охрид

by fokus 13:07
13:07

Туристи во Охрид влегле во физичка пресметка во пекарница во овој град, откако претходно имало вербална расправија помеѓу нив. Од МВР пренесуваат дека прилепчанец и радовишанец се учесници во тепачката.

„На 08.08.2018 година во 15.45 часот во Пoлициската станица Охрид, било пријавено дека во пекара на ул. „Гоце Делчев“ во Охрид, по вербална расправија, настанала и физичка пресметка помеѓу лицата О.М. (27) од Прилеп, со престојувалиште во Охрид,  и Д.Д. (39) од Радовиш, со престојувалиште во Охрид. Притоа, О.М. се заканувал со дрво , а Д.Д. со нож. Во еден момент О.М. со десната рака го фатил сечивото од ножот и се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде бил задржан на лекување“, соопштуваат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости