Туфегџиќ: Дрскоста на Јанева да бара апанажа ми укажува дека оваа држава има проблем со избирање на личности!

by fokus 16:21
16:21

Пратеничката Ивана Туфегџиќ е разочарана од тоа што поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева побарала апанажа.

Таа верува дека во фер судска постапка, Јанева ќе покаже дека е виновна или ќе ја добие својата невиност.

- Advertising -
"

„Дрскоста на Јанева да побара апанажа мене ми укаува на тоа дека оваа држава има проблем со избирање на личности. Мене ми е жал што денеска морам да констатирам уште една дрскост. Јанева како секој граѓанин имам пресумпција на невиност и верувам дека во фер постапка ќе ја докаже својата невиност или вина“, рече Туфегџиќ.

Поврзани новости