„Црвен картон“ од РФМ: Брестовац не е веќе селектор на ракометната репрезентација

by Fokus 12:32
12:32

Ракометната Федерација на Македонија денес ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и Данило Брестовац, заемно се спогодија да ја прекинат соработката околу ангажманот на машките ракометни сениори.

Брестовац ја извршуваше оваа функција во период јуни 2019 – јануари 2021 година.

- Advertisements -

Со него како предводник „црвено-жолтите“ на Светското првенство во Египет кое е во тек извојуваа само една победа и пет порази.

Поврзани новости