Црногорската полиција врши претрес во Бар

by Fokus 15:50
15:50

Црногорската полиција утрово влезе во пристаништето Бар, каде трагаат по докази за шверц на цигари во милионска вредност, објави подгорички весник Вијести.

Тие „обработуваат документација на компаниите што се занимаваат со увоз на разни видови стоки, како и царинскиот магацин во слободната зона на Барското пристаниште”.

- Advertisements -

Поврзани новости