Црна Гора уништува 80.000 дози вакцини против Ковид-19

by Fokus 11:33
11:33

Во Црна Гора ќе бидат уништени 80.000 дози вакцини против вирусот корона поради истек на рокот на траење, соопштија од подгоричкиот „Монтефарм“.

Од истата причина, до крајот на наредниот месец, можно е да бидат уништено и повеќе од 100 илјади дози вакцини „Фајзер“.

Поврзани новости