Црн рекорд: Починаа 26 пациенти од корона вирус

by Fokus 18:48
18:48

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа како последица од корона вирусот починати се 26 лица.

Четворица пациенти од Скопје (69, 88, 83 и 60г), еден од Куманово (58г), еден од Штип (83г), четворица пациенти од Прилеп (66, 76,77 и 57г ) и четворица од Тетово (50, 67, 78 и 63г), еден пациент од Струга (82г), двајца од Велес (79 и 73г), двајца од Битола (72 и 84г), тројца пациенти од Охрид (57, 71 и 57г), еден од Гевгелија (87г), еден од Струмица (67г), еден од Кочани (70г) и еден пациент од Делчево (49г).

- Advertisements -

Од нив, тројца пациенти се починати вон, останатите се починати во болнички услови.

Поврзани новости