Цивил: Видео од поткуп на гласачи!

by Фокус 16:44
16:44

Невладината „Цивил“ денеска објави видео снимка на која еден граѓанин експлицитно потврдува дека тој и членовите на неговото семејство добиле по 500 денари за да гласаат за еден од претседателските кандидати на овие избори.

Од „Цивил“ велат дека го знаат идентитетот на граѓаните, но дека поради разбирливи причини, тој е заштитен.

- Advertisements -

„Информации за купување гласови постојано пристигнуваат до Цивил, но ова е ретка можност тоа да биде и документиран“, велат од „Цивил“

Во прилог можете да ја погледнете снимката:

Поврзани новости