Цивил: Ексклузивни фотографии од крвавиот напад врз пратеникот Села

by fokus 12:54
12:54

ЦИВИЛ – Центар за слобода објави ексклузивни фотографии од крвавиот напад на Собранието и обидот за убиство на пратеници од редовите на новото парламентарно мнозинство, на 27 април. На фотографиите е групата напаѓачи на пратеникот Зиадин Села.

Според доверливи извори, едно лице кое се наоѓа на овие фотографии сè уште не е идентификувано. Постои голема сличност меѓу тоа лице и лицето на фотографијата најдолу.

- Advertisements -

ЦИВИЛ ги повика институциите да ги извршат своите законски обврски и да ги приведат извршителите, организаторите и нарачателите на овој акт на тероризам.

Поврзани новости