Ципрас на 2 април доаѓа во Македонија

by fokus 14:49
14:49

Познат е датумот кога грчкиот премиер, Алексис Ципрас ќе ја посети Македонија. Грчките медиуми пишуваат дека посетата е предвидена за 2 април.

Ова е прва официјална посета на грчки премиер во земјава. Ципрас ќе ја предводи делегацијата составена од неколку членови на неговиот кабинет и претставници на бизнис заедницата во Грција.

- Advertisements -

Поврзани новости