Цигарите ги гаснел од неговата кожа: Затвор за Хрватот кој го уби својот двегодишен син

by Fokus

Доживотна затворска казна доби Алија Хрустиќ со потекло од Хрватска, кој живеел во Милано, поради убиство на својот двегодишен син.

Тој физички го малтретирал својот син и го тепал, а отпушоците од цигарите ги гаснел од неговата кожа, пренесуваат хрватските медиуми.

Освен казната, можно се дополнителни глоби за него, како што е протерување од Италија и враќање во својата матична земја.

Поврзани новости