Цеца доаѓа во Кавадарци

by fokus 17:21
17:21

Балканската турбо фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ ќе биде главната музичка атракција за време на манифестацијата ,,Тиквешки гроздобер 2018’’ во Кавадарци.

Гроздоберот ќе започне на седми септември, а ќе заврши на деветти ( недела) со голем концерт на Цеца.

- Advertisements -

Покрај неа, настапи ќе имаат и ,,SAF Sound system’’ (DJ Гоце &Пикисипи) и DJ George, и Слаткар и Криско, на првиот ден од настанот, на седми. На осми пак, посетителите ќе ги забуваат фолклорниот ансамбл ,,Тиквеш’’, ,,Љубојна’’, ,,Некст тајм’’, Џамбо и оркестарот ,,Агушеви’’, и DJ SANDY RIVERA и DJ Mossel. На деветти ќе настапат ,,Happy end’’ бенд, а по нив во 22 часот ќе започне концертот на Цеца.

Покрај музичката програма, предвидени се и многу други настани, како дегустација на вино, трка на келнери, уметнички работилници, карневалско дефиле, таблијада, изложба на олдтајмери и друго.

Вики Клинчарова

Поврзани новости