Централното претседателство на ДУИ претседава во проширен состав во Мала Речица

by fokus 16:26
16:26

Поплднево започна средбата на Централното претседателство на ДУИ во Мала Речица. На средбата се присутни и останати функционери на ДУИ и треба да се одлучува за тоа со кого ДУИ ќе оди во коалиција, односно дали ќе коалицира со ВМРО-ДПМНЕ.

Новинарски екипи се во Мала Речица, но од ДУИ не кажуваат дали ќе дадат изјава или ќе има соопштение по завршување на средбата.

Вчера претседателот на ДУИ, Али Ахмети, имаше состаноци со потпретседателите на партијата и според неофицијални информации, тие биле против коалиција со Груевски.

Поврзани новости