Централното претседателство на ДУИ гласа за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ?

by fokus

Демократската Унија за интеграција на состанокот на централното претседателство гласа за одлуката да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ, пренесува А1он.

Неофицијално, како што дознава А1он, договорено е јазиците да се решат со закон, а да има дополнителни договори за СЈО.

Али Ахмети тврдеше дека без прифаќање на платформата нема шанси да коалицира со СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, а потоа и без согласност за продолжување на мандатот на СЈО.

Поврзани новости