Целосно изгоре пицерија во трговскиот „Чаирчанка“

by fokus 10:36
10:36

Утрово околу 4 часот избувнал пожар во пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“. Пожарот го забележал случаен минувач кој веднаш пријавил.

На местото на настанот интервенирале екипи на Бригадата за противпожарна заштита. Повредени лица нема, а пицеријата целосно изгорела. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

- Advertisements -

Поврзани новости