Целосно изгоре автобус на скопската обиколница

by Фокус

На скопската обиколница, во близина на излезот за населбата Ѓорче Петров, вчера попладне се самозапалил автобус „Неоплан“ со скопски регистерски таблици сопственост на правно лице од Скопје, а управуван од Ј.К. (38) од Скопје.

Како што соопштија од полицијата, пожарот започнал во пределот на моторот и бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Автобусот бил целосно опожарен, но за среќа во него немало патници.

Поврзани новости