Цело семејство извлечено од урнатините во Сирија

by Fokus

Група доброволци од цивилната одбрана на Сирија позната како „Бели шлемови“ од урнатините на куќа извлече цело семејство кое го преживело разорниот земјотрес што ја погоди земјата.

Белите шлемови“ објавија дека спасувачката операција се одвивала во селото Бисна, во близина на Идлиб во северозападна Сирија.

„Ова е вистинско чудо. Звуците на радост го исполнија небото“, напиша групата на Твитер.

Поврзани новости