Царовска во изолација откако имала контакт со лице заразено со корона вирус

by fokus 18:21
18:21

Министерката за образование и наука Мила Царовска поради контакт со позитивно лице е во изолација, информираат за МИА од Министерството за образование и наука.

Поради тоа на јавната дебата за државната матура организирана од Клубот на младински прашања и политики, што утре треба да се одржи, ќе учествува претставник од МОН.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Поврзани новости