Царовска: Учебниот процес нема да биде лесен, но дајте да дадеме поддршка

by Fokus 11:04
11:04

Министерката за образование, Мила Царовска на неколку дена пред почетокот на учебната година, порача дека процесот со новата платформа нема да биде воопшто лесен, но поддршката мора да се даде.

„Наша цел е учебната година да почне организирано. Треба трпение и сите знаеме дека процесот нема да биде лесен. Да ја дадеме поддршката на наставниците кои трпат големи притисоци овие моменти. Оваа платформа ја правиме за наредните 20, 50 години“, истакна Царовска.

- Advertising -

Поврзани новости