Трудова инспекција во канцелариите на Теута Арифи

by fokus 21:42
21:42

Од трудовиот инспекторат денеска извршиле контроли за пушење во општина Тетово, каде градоначалничка е Теута Арифи, потпретедателката на ДУИ. Tројца инспектори без најава влегле во канцеларијата на секретарката на општината, јави 24 Вести.

Од општината велат дека ги поддржуваат инспекциите кои се согласно законот. Најава за инспекциска посета добиле и од општина Чаир, каде градоначланик е Изет Меџити.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Претходно финансиска полиција ја тресеше и општината гостивар каде градоначалник е невзат бејта, кој јавно кажа дека влада со Груевски не е опција за Албанците.

Поврзани новости