Трпеноски: Денеска беа опфатени помагачите, но кои се организаторите?

by fokus 21:43
21:43

Поранешниот јавен обвинител Јован Трпеноски во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека со денешното приведување се опфатени помагачите и извршителите на 27 април, но не и организаторите.

Тој смета дека овде нема да се заврши целата работа, туку ќе се оди подлабоко за расчитување на насилството на крвавиот четврток.

- Advertisements -

Поврзани новости