Тројца сведоци за „Топлик“ ќе бидат приведени откако денеска не се појавија во суд

by fokus 10:39
10:39

На денешното рочиште во Кривичниот суд за случајот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци, информира „Макфакс“.

Причината за тоа е што тие денеска не се појавија во судницата. Тие ќе бидат донесени да сведочат на следното судско рочиште кои е закажано за 21 септември.

- Advertisements -

На денешното рочиште ќе сведочат двајца сведоци на предлог на СЈО. Тие ќе одговарат на прашања на обвинителот Бурим Рустеми и адвокатите на обвинетите.

Поврзани новости