Тројца скопјани фатени на Бит пазар со марихуана

by Fokus 13:27
13:27

Вчера вечер во ноќните часови во подрачјето на Бит пазар биле лишени од слобода неколку лица поради поседување на марихуана.

„Полициски службеници од подрачјето на Бит пазар вчера во 20:35 часот ги лишиле од слобода С.Б.(23) и Ф.Ш.(18), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.
На подрачјето на Бит пазар вчера била пронајдена марихуана и кај уште едно лице.

- Advertising -

Станува збор за  Б.С.(25) од Скопје. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Поврзани новости