Тројца полицајци се повредени во тензичната атмосфера на македонско-грчката граница

by Фокус

Тројца припадници на македонските безбедносни сили се повредени во немирите кои од утринава се одвиваат македонско-грчката граница кај каменот 59, потврдиле за Плусинфо од МВР.

Полицајците се префрлени во медицинскиот центар во Гевгелија.

Од МВР велат дека тензиите се уште траат и се работи на смирување на состојбата.

Поврзани новости