Триумфална пак офарбана во боите на Шарената револуција

by Фокус 18:19
18:19

Фрајќи со боја демонстрантите вечрва повторна ја офарбаа Триумфалната капија.

Додека се движеа кон Собранието на Република Македонија тие скандираа „Нема правда нема мир” и „Слобода за народот”.

Тие носат анти-фашистички знамиња и пароли, а главен транспарент на денешниот протест е „Борбата продолжува”

Инаку, фокус на вечерашниот протест од „Шарената револуција“ која трае веќе пет недели е победата над фашизмот и фашистичките елементи во македонското општество.

 

 

Поврзани новости