Тримесечно бебе загина во сообраќајка кај Кичево

by fokus

Во тешка сообраќајна несреќа попладнево загина тримесечно бебе, а пет лица се повредени.

Сообраќајката се случила на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод, помеѓу селата Србјани и Староец, а во неа учествувале две патнички моторни возила и едно товарно моторно возило.

Поврзани новости