Тригодишно дете е тешко повредено во судир меѓу камион и автомобил

by fokus 14:50
14:50

Три годишно дете е тешко повредено по сообраќајка во тетовско помеѓу  товарно моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски таблици управувано од И.Е.(27) и патничко моторно возило “Волксваген Пасат“ со тетовски регистерски таблици, управувано од К.М.(33), двајцата од с.Порој.

Сообраќајната несреќа се случила вчера околу 18.00 часотна локалниот пат с.Требош-с.Џепчиште, тетовско, во близина на пругата. Тригодишното дете било сопатник во патничкото моторно возило “Пасат“, и по сообраќајната незгода со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Клиникиот центар во Тетово, од каде било препратено во Комплексот клиники “Мајка Тереза“.

- Advertisements -

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.

Поврзани новости