Три лица загинаа во невреме во Бугарија

by Fokus 14:05
14:05

Три лица загинале во поплавите предизвикани од невремето проследено со пороен дожд, што го зафати реонот на бугарскиот црноморски град Бургас.

Како што соопштуваат бугарските медиуми, спасувачките екипи пронашле безживотни тела на две жени и еден маж во поплавените региони во општината Камено.

- Advertising -

Поврзани новости