Три лица загинаа по експлозија во фабрика за оружје во Бугарија

by Fokus

Силен татнеж и розов чад над фабриката во Арсенал во Бугарија ги крена на нозе полицијата, противпожарната служба и брзата помош, пренесе БГНЕС. Има три жртви.

Тројца се повредени и пренесени во Итната помош во Казанлак по експлозијата во фабриката на Арсенал. Во моментов има повредена жена, примено во УМБАЛ „Проф. д-р Стојан Киркович” во Стара Загора, а уште еден е во Ургентниот центар Казанлак во средно тешка состојба. Под урнатините се уште се трага по две лица.

Несреќата се случила нешто по 11 часот на местото на настанот пристигнале повеќе противпожарни екипи и возила на брзата помош.

Поврзани новости