Три лица се ранети во вооружена престрелка во Тетово

by Фокус 13:05
13:05

Три лице се ранети во вооружена престрелка во Тетово, која се случила доцна синоќа после полноќ, соопштија од полицијата.

Според информации од таму, во престрелката и тепачката учествувале петмина од кои тројца се здобиле со тешки телесни повреди и се пренесени во тетовската Клиничка болница, додека останатите двајца поминале со полесни повреди и се примени во скопскиот Ургентен Центар.

- Advertisements -

Поврзани новости