Три лица се истепале во угостителски објект во Ресен

by fokus 16:21
16:21

Физичка пресметка помеѓу три лица се случила во угоститески објект во Ресен, при што истата била пријавена во Полициската станица Ресен, пренесуваат од МВР.

„На 21.07.2018 година околу 01,45 часот во Полициската станица Ресен било пријавено дека во угостителски објект дошло до нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата С.С.(40) Т.Т.(38) и С.С.(31). По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следат соодветни поднесоци“, додаваат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости