Три девојки истепале една девојка во Тетово

by Fokus

Две девојки од Бродец и една од Горно Палчиште се приведени откако за физички напад ги пријавила 25 – годишна девојка од Боговиње. Настанот се случил вчера на улицата „Илинденска“ во Тетово.

-Вчера (8 јули) околу 14 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово ги привеле В.А.(22) и З.Д.(22) од тетовски Бродец и 23-годишната Е.Б. од Горно Палчиште, постапувајќи по претходна пријава дека на улица „Илинденска“ во Тетово, физички ја нападнале 25-годишната М.Ј. од Боговиње, информираат од СВР Тетово.

Од полицијата соопштуваат дека случајот се расчистува и се документира, по што против инволвираните ќе следуваат соодветни поднесоци.

Поврзани новости