Три деца на Клиниката за детски болести во сериозна здравствена состојба

by Fokus 11:47
11:47

Три деца од 17-те пациенти хоспитализирани на Клиниката за детски болести во Скопје се во сериозна состојба како резултат на компликации од сезонскиот грип. Сите три случаи, покрај сезонски грип, болeдуваат и од некои други болести, пренесува Алсат-М.

Директорот на оваа клиника изјави дека ниту еден од нив не е на апарати за дишење, а состојбата на 14-мината други пациенти е под надзор на медицински тимови.

- Advertising -

Поврзани новости