Трамп ги повика демонстрантите да не бидат насилни: Ние сме партија на редот и законот!

by fokus 22:10
22:10

Американскиот претседател Доналд Трамп преку Твитер ги повика демонстрантите да не бидат насилни, откако дел од нив попладнево упаднаа во Конгресот.

-Барам сите кои се наоѓаат на Капитол да останат мирни. Без насилство! Запомнете, ние сме партија на редот и законот – почитувајте го законот и нашите мажи и жени во сино. Благодарам!, напиша Трамп.

- Advertisements -

Поврзани новости