Тракторист загина кај Охрид, детали за несреќата наскоро

by fokus 10:26
10:26

Тракторист го загуби животот во несреќен случај што вчера попладнето се случи во атарот на охридското село Ливоишта.

Од охидската полиција е потврдена информацијата за несреќата, со најава дека детали околу околностите под кои се случил индицентот ќе изнесат во текот на денешниот ден.

- Advertising -

Ливоишта се наоѓа десеттина километри северно од Охрид, на потегот меѓу селата Требеништа и Косел.

Поврзани новости