Трајковски: Ова е за моето семејство и цела Македонија

by Fokus

Херој на Македонија вчера во Палермо беше Александар Трајковски кој го постигна победничкиот гол во 93. минута и ги испрати Италијанците во очај и елиминација од СП.

После неверојатниот триумф, се огласи и самиот Трајковски на социјалните мрежи и не го криеше задоволството од овој успех.

„Ова е за моето семејство и за цела Македонија“, порача Трајковски.

Поврзани новости