Трајановски чека резултати од проверката за валидноста на дипломата на Атанасов

by Фокус 15:43
15:43

Град Скопје веќе побарал да се проверат наодите за валидноста на дипломата на директорот на ЈП Водовод и канализација, Александар Атанасов, и се уште ги чека резултатите, велат од Градот.

„Градот Скопје се обрати до надлежните институции кои се надлежни за оваа проблематика и веднаш штом имаме одредени сознанија и одговори, за истите ќе ја информираме јавноста“, се наведува во реакција на Градот на чело со градоначалникот Коце Трајановски.

- Advertisements -

Претходно, Дамјан Манчевски од СДСМ побара Градот да го смени Атанасов од директорската позиција, бидејќи, како што истакна тој, дипломата му е невалидна.

Поврзани новости