Трајанов: Груевски уште е во нокдаун, а го чека нова рунда со Богоевски

by Фокус 21:08
21:08

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го губи тлото под нозете бидејќи е избезумен од сознанија дека му се ближи крајот, порача предводникот на Коалицијата за промени и правда Павле Трајанов од Велес.

-Видливо е дека Груевски и понатаму е во нокдаун од аперкатите на Слободан Богоески. Но, ќе има нова рунда, само предвреме да не го напушти рингот – истакна Трајанов.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Поврзани новости