Трајанов ги повика разочараните и непределените да гласаат за него

by Фокус 20:22
20:22

Гласот за нас е не е изгубен глас, туку глас за промени, стабилност и прогрес, вели Павле Трајанов, носител на пратеничката листа во првата изборна единица на Коалицијата за промени и правда.

-Граѓаните имаат избор или да гласаат за веќе видено, односно за партиите кои 25 години се менувaат на власт, или за нас, кои добиваме се поголема поддршка – истакна Трајанов, повикувајќи ги сите неопределени и разачани граѓани да гласаа за неговата коалиција.

- Advertisements -

Поврзани новости