Трагедија во Србија: Момче загина откако приколка паднала врз него

by Fokus

11-годишно момче од селото Залговац во Србија, загина откако на него падна дел од приколка од камион, пренесува српски „Блиц“.

Немилиот настан се случил во двоеот на семејството Пајовиќ, откако дел од приколката паднала врз момчето, кое веднаш било пренесено во болница. Но, и покрај обидите на медицинскиот тим, момчето подлегнало на повредите.

Поврзани новости