Трагедија во Ниш: Дете загина откако паднало од 12 кат од зграда

by fokus 12:06
12:06

Седумгодишно дете загина денеска откако паднало од 12 кат на станбена зграда во Ниш.

Засега не се познати деталите за несреќата, а се шпекулира дека детето паднало од прозорецот.

Увидот е во тек, а според информациите од Србија, детето останало само во станот, кога неговата мајка заминала да го однесе другото дете во градинка.

- Advertising -

Фото – ТВ Прва

Поврзани новости